۱۳۹۱ مرداد ۱۹, پنجشنبه

سرنگونی جمهوری اسلامی، تنها راه امنیت اقتصادی مردم!

دزادن چراغ به دست، انقلاب مردم ایران را در سال 57 با وعده از بین بردن فقر، به سرقت بردند. جمهوری اسلامی از ابتدا با ایجاد مناقشه در منطقه مردم را در خطر جنگ ومحاصره اقتصادی قرار داد وهر روز که گذشت مردم ایران بیشتربامشکلات اقتصادی ومعیشتی روبروشدند. از طرف دیگر فساد مالی مسئولین و مجریان حکومت، آفت بزرگتری بود که جامعه را فرا گرفت.
در چند ماه اخیر قیمت مواد پروتئینی، لبنیاتی،نان و... روزانه افزایش پیدا کرده است. این افزایش در حدی بوده که مواد پروتئینی و لبنی ازسبد غذائی بسیاری از خانواده ها یا خارج شده و یا به حداقل مصرف رسیده است. اخیرا" قیمت گوشت مرغ با جهشی بی سابقه در بازار آزاد به حدود کیلوئی هشت هزار تومان هم رسیده تا جانیکه مردم برای خرید مرغ با قیمت دولتی (چهار هزار و هفتصد تومان)در صف های طولانی، ساعت ها منتطر می مانند. دستمزد کم، اخراج گروهی و تاخیر چندماه در پرداخت حقوق کارگران ، گذران زندگی را برای مردم سخت و برای عده زیادی غیر قابل تحمل کرده است.
دوم مردادماه، شاهد اعتراض خیابانی مردم نیشابوربه گرانی بودیم. اعتراضی که در زمانی کوتاه بدون هیچ هماهنگی قبلی بین مردم، تبدیل به یک تظاهرات بزرگ خیابانی شد. تا جائیکه نیروهای سرکوب گر انتظامی رژیم در کمال غافل گیری، فقط ناظر تظاهرات بودند. بازتاب این تظاهرات در رسانه ها حکومتی وغیر حکومتی نشان از واقعیت اسفناک در معیشت مردم است.
فضای امروزایران درنقطه انفجار است. یک جرقه کوچک به هر بهانه، بوی تظاهرات خیابانی می دهد. هر روز شاهد نوعی از اعتراضات خیابانی به بهانه های مختلف در ایران هستیم و این امر هر روز به صورت گسترده ای فراگیر می شود.
برای مردم راهی جز تظاهرات خیابانی نمانده است. تنها راه نجات از یوغ دیکتاتوری انقلاب است. هرزمان که مردم باهم متحد در اعتراضات خیابانی شرکت کرده اند حکومت با تمام نیروهای سرکوبش غافلگیر شده است.
جمهوری اسلامی نه قادر به اصلاح وضعیت اقتصادی مردم است و نه می خواهد که به این وضعیت سروسامانی بدهد. تنها راه بازگشت امنیت اقتصادی به ایران، سرنگونی جمهوری اسلامی است و تنها راه سرنگونی جمهوری اسلامی خروش مردم در خیابانهاست. تظاهرات مردم نیشابور باید برای مرم سرمشق باشد و هرروز این اعتراضات گسترده تر برگزار شود.(بهنام آزاد)

برای ورود به کمپین اعتراضات سراسری پس از سقوط بشار اسد ابنجا کلیک کنید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر